Postovani, pre dva meseca pojavila mi se izraslina na ulazu u vaginu sa leve strane ali uocljiva samo kada jace pritisnem prstima. . Velicine je manjeg oraha, reltivno mekana na dodir, bezbolna, kao da ima opnu. Prilikom pritiska na nju ona kao da se pomeri prema preponi i moguce je napipati samo dok stojim. Obratila sam se svom ginekologu koji pregledom nije mogao da je napipa niti uoci je, iako je pokusavao rukom da je nadje. Receno mi je da se to mozda kanal bartolinijeve zlezde puni i prazni i da je verovatno to u pitanju. Medjutim, ja sam zabrinuta jer ta izraslina i daje postoji koju redovno tokom tusiranja mogu da opipam, ponekad na vesu uocim beli trag ali vrlo malo. Pomalo sam zabrinuta jer je doktor rekao da ako je u pitanju bartolinijeva cista on bi je napipao. . . Sta bi to onda moglo biti tu. . I da li lekar trebao sem pregleda raditi i neki drugi nalaz. . Da li se cista, ako je ona, mogu videti na ultrazvuku. . Molim vas za pomoc i misljenje. . Da li da trazim pregled drugog ginekologa. . . Jer uvek pomislite na kancer. Hvala vam.

    Odgovoreno: 15. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, ako je bartolinijeva zlezda, onda je mala i nece vam praviti problem za sada, ali vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.