Poštovani, molila bih vas da mi pojasnite rezultate ultrazvuka. Uterus u avf 78, 7x39, 6mm. Endometrijum 11, 7mm. Od 53, 5x43, 4mm sa cistom 39mm u kojoj postoje hiperehogeni odjeci (pregrade) . C. Douglasi prazan. Cyst ovarii aliac et non specificatae n832 erosio et ectopia cervicia uter n86. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 15. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Imate cistican jajnik, savetujem vam da proverite hormonski status posebno progesteron (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , takodje imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com