Postovani, pisala sam vam prosle nedelje, problem je bio u kasnjenju menstruacije, od 20 dana. Posetila sam ginekologa, ona je uradila ultrazvucni pregled i pregled vaginalnom sondom i na nalazima se vidi zadebljenje materice i neka minijaturna tackica, za koje kaze da je normalno stanje pre menstruacije i preporucila mu je da uradim analizu krvi za b hcg, koja je u granicama normale 1, 12. Medjutim ja jos uvek nisam dobila, zanima me vase misljenje. Napomenula bih da sam pre 20 dana koristila vaginalete polyginax, a na raznim forumima sam procitala da je mnogim zenama izazvalo kasnjenje ciklusa, da li je moguce da su vaginalete uzrokovale ovo kasnjenje?

    Odgovoreno: 14. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Razlicite su misljenja i svako moze da pise sta hoce, ali ja licno se ne slazem sa teorijom da vaginalete polyginax koji njihov sastav: nistatin-neomicin- polimiksin b, moze da utice na hormonski status, jer one se koriste za lokalno lecenje vaginitisa. Ako je bhcg nalaz negativan, uradite hormonski status.