Nemam menstruaciju vise od 6 meseci. Pre dve godine sam imala isti problem 4 meseca ali posle pregleda nakon 10 dana doslo do blagog krvarenja i tako je sa kracim pauyama do sada. Ultrayvuk je pokayao da je sve u redu i upucena sam na dalje analize. Radila sam vaginalni bris. Nisu izolovane patogene bakterije. Test na kandidu spp i trichomonas vaginalis je negativan. Ali pise da je poremecena vaginalna flora. Nisam dobila nikakvo pojasnjenje od ginekologa osim da 5 dana koristim intim gel. Doktorka je trazila od sestre da mi hitno zakaze kolonoskopiju i papa test. To hitno je za 10 dana a ja zivim u strahu da imam veliki problem. Ne osecam nikakve tegobe ni peckanja i nisam nikada imala ginekoloskih problema. Zadnji ginekoloski pregled sa papa testom sam radila 2008 g i bilo je 2 grupa a vag sekret 3. Da li kod mene nastupa predmenopauza i da li sam u opasnosti zbog ovog nalaza? Pozdrav

    Odgovoreno: 13. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da zamolite vas ginekolog da vam izazova menstruaciju, zatim da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com