Postovani, u cervikalnom i vaginalnom brisu mi je pronadjena eserihija coli i candida. Na osnovu antibiograma dr mi je prepisala terapiju ciprocinal 500mg, a nakon uzimanja ciprocinala vaginalete ginodaktanol. Interesuje me da li mogu da uzimam ciprocinal za vreme menstruacije ili bi trebalo da sacekam da se zavrsi? Da li bi i suprug trebalo nesto da koristi od terapije? Interesuje me i koliko nakon uzimanja terapije bi trebalo da prodje pre rada na trudnoci? Pozdrav, jelena

    Odgovoreno: 08. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Mozete da uzimate antibiotsku terapiju za vreme menstruacije, ali vaginalete se koriste za vremme menstruacije, ako vas suprog nema smetnje, onda ne traba nista da uzima, cima bude nalaz uredan mozete da radite na trudnoci.