Postovani doktore, vec sam vam iznosila svoj problem. Naime, uradila sam hormonski status koji je nije dobar (pitanje broj #118649) . Rekli ste mi da ga ponovim kad izazovem menstruaciju. Naime, sa rezultatima sam otisla kod ginekologa koji me je uputio na reproduktivnog endokrinologa. Kako ne mogu da stignem na red (godisnji odmori, zakazivanje. . .) , da li su mi neki okvirni datum 30. 08. Kako nemam ciklus od aprila, vec pocinje jako da mi smeta, a ko zna kada cu stici na red kod lekara da li mogu da pocnem da pijem cikloproginovu koju sam pila do aprila ove godine? Takodje, da li ona sluzi i za snizavanje fsh? Sta mi predlazete povodom terapije? Hvala puno jelena

    Odgovoreno: 09. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Kad kazem da se uradi hormonski status obicno kazem 7, 14, 21 dan ciklusa od kad dobijate menstruaciju. Zato vam savetujem da se javite vasem ginekolog i da ga zamolite da vam prepise terapiju za izazivanje menstruacije, cycloproginova se ne koristi za izazivanje menstruacije, ne preuzimate bilo koju terapiju bez lekarskog saveta.