Poštovanje, 1991. Sam godište. Prije 5 mjeseci poćela su mi se javljalti krvarenja između menstruacija. Prije 2 mjeseca otišla sam ginekologu i ustanovljeno je da imam polip na maternici. Prvo sam pila primolut-nor tablete koje su zaustavile krvarenje i nakon toga po dobitku menstruacije sam počela piti kontracepcijske pilule jazz (po preporuci ginekologa zbog polipa) . Negdje na sredini kutije počelo mi je opet krvarenje koji nije prestalo nikako već 23 dana. Sada pijem drugu tablu jazza ali i dalje krvarim. Promjenim 2-3 dnevna uloška dnevno. Zanima me da li da nastavim piti ove tablete i je li to normalno? Hvala vam

    Odgovoreno: 07. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam prvo da uraditi kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, zatim otklonite polypectomia otkloniti polip (polypectomia) , posle toga uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) .