Poslednja menstruacija 01. 06. 2013. Znači trebala sam da dobijem 01. 07. 2013. Kako mi je kasnila, otišla sam i u apoteci kupila test, koji je pokazao da je pozitivan. 12. 07. 2013. Sam zakazala pregled na privatnoj klinici i doktor je tada potvrdio da se radi o trudnoći, gesticioni mehur 7, 9 mm postoji ali sfp se još ne vizualizuje. Zakazuje mi kontrolu za tri dana tj. 15. 07. 2013. Ja mu govorim da mi pojavio baš tog dana braonkasti trag, našta on kaže da nije ništa strašno. Odlazim 15. 07. 2013. I doktor je na odmoru, pregleda me njegova majka doktorka i kaže da je sve u redu, gesticioni mehur 9, 8mm eho ploda i zakazuje mi pregled za 19. 07. 2013. Odlazim i govorim joj da mi se i dalje nazire braonkasti trag koji nije uopšte obilan. Ona me pregleda i kaže da nije ništa već da je to vaginalni sekret. Uradi mi uz. Vaginalnom sondom i kaže da nema ničega u gesticionom mehuru (14, 7mm) tj. Plod se ne razvija i da ću najverovatnije da dobijem i da će plod otići sam od sebe, tako da ne treba da se radi kiretaža. Malo je reći da sam bila šokirana. To curkanje je trajalo još tog dana 19. 07. I pveć sutradan je prestalo. Kako se ništa nije dešavalo a ja sam još osećala simptome trudnoće, tj. Blagu mučninu i bolove u grudima odlazim kod drugog doktora 23. 07. I on mi čestita, kaže postaćete mama, plod je u redu, ima srčanog ritma i sve je u najboljem redu. Zakazuje mi pregled za 03. 08. 2013. Odlazim na pregled i tako primećujem opet dve, tri tačkice braonkaste na vešu. Govorim mu za to a on mi kaže da su to banalne stvari. Pregleda me uz. Vaginalnom sondom i kaže ima ploda ali nema srčanog ritma. Uspaničeno pitam pa kako je to moguće kad je pre 10 dana sve bilo u redu. Kaže da bi trebalo uraditi kiretažu ali za svaki slučaj da uradim beta hcg, rezultat je gotov danas i njegova vrednost je 16 816. Javila sam mu danas rezultat i on kaže da dođem sutra u 12 da me pogleda. Više ni sama ne znam šta da mislim i ako je nema srčanog ritma, zašto je tražio beta hcg? Postoji li mogućnost da je neka greška i da li još uvek ima nade?

    Odgovoreno: 05. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da zamolite vas ginekolog da vam prepise progesteron terapiju i nista nemojte da preduzimate 2 nedelje, zatim uradite uz pregled, bez panike.