Postovani, dve nedelje nakon uzetog brisa za papa test uradila sam i kolposkopski pregled. Doktorka mi nije dala nikakve informacije o rezultatu papa testa vec mi je nakon duzeg kolposkopskog pregleda rekla da dodjem za tri meseca i ponovimo kolposkopski pregled. Iz ordinacije sam izasla zbunjena, preplasena i bez reci. Sada se pitam, kakve promene na grlicu materice zahteveju ponavljanje kolposkopskog pregleda u navedenom periodu. Da li predlazete da ponovim pregled i kod drugog lekara? Da li je goktorka imala obavezu da mi da nesto vise informacija ili jednostavno nije htela da me plasi? Unapred zahvalna na odgovoru. S postovanjem, marija

    Odgovoreno: 03. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Da, doktorka je bila duzna i u obavezi da vam kaze i obvavesti o vasim nalazu, savetujem vam da je pitate za nalaz, ili da ponovite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima kod drugog lekara.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com