Imam 21 godinu i ceo zivot imam dugacak i neredovan ciklus. Ginekolog mi je dao da pijem yaz pilule i koristila sam ih godinu i po dana bez ikakvih problema. Kada sam u aprilu ove godine htela da odlozim menstruaciju i spojila pakovanja (bez uzimanja belih tabletica) ja sam bez obzira na to dobila i po vasem savetu sam zavrsila kutiju do kraja. Odlucila sam da napravim pauzu i nakon zavrsene kutije sam prestala da uzimam yaz. . Prvi ciklus posle toga mi je trajao 28 dana, drugi 33 dana i sad je proslo 41 dan i ja i dalje nisam dobila. Uradila sam test na trudnocu, negativan je. Osecam u stomaku vec 2 nedelje da treba da dobijem, ali nikako. Buduci da za 7 dana putujem, da li smem da uzmem pilule za odlaganje menstruacije? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 03. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Sigurno nisam sam vam rekao da pijete i spojite 2 kutije yaz bez pouze, javite se vasem ginekololgu da vas pregleda, ne smejete da uzimate bilo koju terapiju bez pregleda ginekologa.