Postovani, poslednju menstruaciju sam imala 15. 6 (pre toga 25. 5) a sada sam dobila 1. 8 (inace imam jako obilne cikluse koji traju po 6-7 dana) . Desava mi se poslednjih pola godine da dobijam ranije po 10tak dana, radila sam biopsiju grlica jer mi je pa bio iii ali dr kaze da je sve ok tj. Da imam hronicnu upalu grlica materice (a to nije nista!! I ne treba mi nista da pijem i nikakve vaginalete) i da joj se javim za godinu dana. Radila sam i stitnu zlezdu sve je ok sa te strane. Molim vas sta mi preporucujete da uradim od analiza i da li je ovo nesto zabrinjavajuce? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 03. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Hronicnu upalu grlica materice (cervicitis chronica) sa pa iii nalazom, je vrlo ozbiljna dijagnoza koju treba sto pre i vrlo ozbilno leciti, i nemojte dugo cekati.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #118906

    • Dr Rami Aburas 07. 08. 2013.

      Mozete da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , ali mnogo vaznije leciti hronicnu upalu grlica materice (cervicitis) sto pre.

    • Hvala na brzom odgovoru. Potkrala mi se greska kod datuma - sada sam dobila 1. 8 a prosli ciklus mi je bio 15. 7 a ne 15. 6. Kao sto sam ja napisala! Da li mi mozda preporucujete da uradim hormone? Unapred zahvalna.