Postovani, vec 10-ak godina imam problema sa ranicom na grlicu koja je 2011. Sanirana raditalasnom intervencijom i to je do pre godinu dana bilo u redu. 2011 sam imala i ruturu jajnika. Menstrualni ciklusi su mi prilicno neuredni na 19 do 28 dana, a jednom dvaput godisnje dobijem i posle 10-ak dana. To sam probala da regulisem sredstvima za kontracepciju, pila sam po 6 meseci i cim prestanem 2-3 meseca je u redu i opet po starom. Poslednja mensruacija je zavrsena i nakon 5 dana pojavilo mi ce krvarenje crne boje ne toliko obilno. To je trajalo 6 dana i odmah sam otisla kod doktora. Dijagnoza je hyperplasio cystica enocervicis verificata menometrorhagia prolongata. Radjena mi je kolposkopija i ultrazvuk i dobila sam terapiju orgametril 2x1, 14 i ako se javi vanmenstrualno krvarenje ponovo da se javim da mi se uradiexplorativna kiretaza i ph. Do sada sam radila 3 biopsije i posladnja je bila u oktobru 2011 i bila je u redu. Da li da cekam jos tih dva meseca - tri meseca da vidim dejstvo tableta ili da idem odmah na tu kiretazu da bih dobila nalaz i koliko je ovo uopste opasno?

    Odgovoreno: 02. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate 2 problema, 1-imate hormonski poremecaj zato vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa, i prolactin samo 14 dan ciklusa) , 2- ranica na grlicu materice je posledica upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, zato vam savetujem da ponovite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com