Interesuje me koliko je opasno skracenje grlica materice u 17-oj nedelji trudnoce. Za 4 dana ulazim u 19-u nedelju, pre 2 nedelje sam po cetvrti put prokrvarila. Utvrdili su da imam hematom. Koristim tablete utrogestan 200mg 3x1 od 11 nedelje trudnoce. Na poslednjem pregledu doktor mi je rekao da je grlic skracen, 1cm, nedelju dana pre toga bio je 1, 5cm, cvrst, zatvoren. Beba mi je nisko. Jos uvek imam braon iscedak, koji ne prestaje od 11 nedelje. Interesuje me da li postoji mogucnost da se mirovanjem grlic barem malo vrati u normalu?

    Odgovoreno: 02. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite vasem ginekologu i da ga zamolite da vam da pored utogestana i neki tokolitik za sprecavanje kontrakcije, takodje vam savetujem mirovanje.