Poštovani, imam 38 godina, nisam rađala i prije nešto više od godinu dana operacijom su mi uklonjeni cista i jajnik. Ph nalaz-serozni timor niskog malignog potencijala-bez znakova invazivnog rasta u kapsulu ciste, spoljašnja površina ciste bez tumorskog tkiva. Konzilijum preporučio redovne kontrole i vađenje tu markera. Sve dosadašnje uz kontrole, uključujući poslednju prije mjesec dana pokazale su dobre rezultate bez bilo kakvih novih problema. Tumor markeri takođe, u okviru referentnih vrijednosti. Doktor mi je zakazao sljedeći pregled za 6 mjeseci. Međutim prije 5 dana, desilo mi se da skoro 10 deset dana prije termina ciklusa dobijem blago krvarenje koje takođe podsjeća na menstruaciju i traje sve do sad. Do sada nisam imala ovakvih problema i ciklus je bio relativno uredan od 30-35 dana. Trenutno sam na odmoru i nisam u prilici da odem do ginekologa, da li ima razloga za brigu?

    Odgovoreno: 31. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron. 7, 14, 21 dan ciklusa) da biste dobili adekvatnu terapiju, javite se vasem ginekologu.