Postovani, poslednja normalna menstruacija mi je bila 5. 5. Potom sam dobila 18. 5. , prevremeno. U poslednje 3 godine pila sam diane 35 i dobijala tacno u dan. Bila sam na ginekoloskom pregledu 2. 5. I tada je utvrdjeno da imam policisticne jajnike i malu ranicu na grlicu materice (mada mi to nije receno-procitala sam na dijagnozi) . Papa test je u redu. Nisam dobila lekove, samo mi je ginekolog rekao da napravim pauzu do sledece menstruacije i da nastavim po dobijanju sa nekim drugim kontraciptivnim pilulama (nije rekao kojim, znaci opciono) . Kada sam 18. 5. Dobila nisam imala pilule kod sebe i nisam pocela da ih uzimam. Menstruacija je trajala 4 dana i vise nisam dobila do danas 31. 07. Radila sam dva testa na trudnocu, jedan u junu, jedan u julu na trudnocu i bio je negativan. Gojazna sam, imala sam stresan period koji jos traje. Sta moze biti svemu ovom uzrok? Jedino krvarenje i to trenutno bilo je pre 10 dana u toku odnosa. Sutradan nije pokazalo nista. Hvala!

    Odgovoreno: 31. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, zato vam savetujem da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron. 7. 14. 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) , a ranica na grlicu materice je posledica upale grlica materice (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com