Postovani, nakon obilnog ciklusa proslog meseca na uz preglegu i terapije orgametril, utvrdjeno jeda imam cistu na levom jajniku velikog premera 56 mm. Uradjen ca 125=9. Nakon terapije, i ponovnog normalnog ciklusa na uz pregledu cista je i dalje tu. Doktorka produzava terapiju cipocinalom i orgametriom jos 10 dana. Mada savetuje vadjenje, jer pri dnu ima nesto belicasto nesto kao u njoj. Molim vas i drugo misljenje, vise sam uplasena. Hvala

    Odgovoreno: 31. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Ciste su posledica hormonskog poremecaja, ako vasa cista oko 56mm, pokusajte hormonskom terapijom, ako ne budu uhrabrojuci rezultati, onda morate operativnim putem.