Sada sam u 12 nedelji trudnoce, vto prirodan ciklus, jedan plod, dabl test dobar, lekar na uz bio je zadovoljan razvojem bebe, imam pitanje vezano za vitamine i hranu u toku trudnoce, mi nisu rekli nista sem folne kiseline da uzimam, nikakav dodatak i ako sam pitala rekli su da ne treba, medjutim sve trudnice koje znam piju vitamine. Da li ima analiza ba osnovu koje mogu da utvrdim, da li je sve ok. Sa kolicinom vitamina u organizmu, i da li bi ipak trebala da unosim neki kompleks vitamina. Hvala

    Odgovoreno: 29. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Izbegavajte slano masno i przano, mozete da zamolite vaseg lekara da vam prepise vit. B comlex, i vitamin e (ili neki multivatamin) .