Imam 17 godina. Prije dvije godine sam posla kod ginekologa jer 6 mjeseci nisam dobijala menstruaciju i rekli su mi da prvo probam da smrsam jer sam se zbog poremecenih hormona ugojila 16 kg. Proslog ljeta sam smrsala 12 kg i pocele su mi redovne menstruacije, medjutim opet imam taj problem. Nisam dobijala 3 mjeseca, i juce sam bila kod ginekologa i dao mi je orgametril, da pijem 5 dana po dvije tablete i da bi trebalo da dobijem, a ako ne da probam sa inekcijama. Inace povisen mi je progesteron. Do sada nisam imala seksualnih odnosa, ali ako dodje do toga bi li to lose uticalo na moje trenutno stanje? Tj trebam li da sacekam dok mi se unormali situacija? I ako ne smatrate da je ovo prava dijagnoza, sta bi mi vi preporucili? Unaprijed hvala: )

    Odgovoreno: 28. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , da biste dobili pravu dijagnozu i odgovarajucu terapiju. Inace to nema veza sa seksualnnim odnosa.