Bila sam na ginekoloskom pregledu, i u lekarskom izvestaju napisano mi je sledece: na kozi glutealne regije sitne, 2mm, papulozne promene. Introitus vagine kao i zidovi vagine b. O. Grlic dug 2cm, sa kruznim crvenilom oko oeu. Uterus u avf polozaju, pravilnog oblika i velicine, gladak, pokretan, neosetljiv. Adnexa obostrano obostrano urednog palpatornog nalaza. Uz pregled: kolaskopija: dg: furunculosis reg glutealis in sanationem. Th: nihil. Zelim pomoc da mi objasnite sta znaci sve ovo sto je napisano na pregledu. Hvala unapred! Ana

    Odgovoreno: 27. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate promene na grlicu materice u vidi zona transformacija (pred ranica) koja nastaju usled upale grlica materice (cervicitis) , koju treba adekvatno leciti.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #118674

    • Zdravo, da li možete da mi malo više objansite ovaj nalaz. Obilna ectopio in sanationem na 9 mm malo polje leukoplakie a na SCJ na prednjoj usni na 11 do 13 mm polje AW epitela - Siler negativno polje. Hvala.