Pozdrav doktorima, imam 2 deteta, zadnja trudnoca je bila pre 3 godine a posle prve se pojavila ranica na vagini, radjena je pre 3 godine kolposkopija ali ja ne znam sta je tada pisalo, niti sam isla na kontrole od tada. Pre godinu dana se pojavljivalo nesto bledunjavo-roze nakon odnosa, sada samo imam povremeno bolove, nakon umora ili prehlade. Javila sam se ginekologu, nakon pregleda konstatovala je da mi je uvecana materica, i da imam neku hronicnu upalu vagine. Napisacu vam rezultate iz laboratorije i sa ultrazvuka i zamolicu i za vase misljenje, da li je trudnoca u pitanju pa odatle bolovi, ili nesto drugo. Zadnja menstruacija je bila 5. Jula, na ultrazvuku se nije videla trudnoca. Sedimentacija 25, le 3. 6, limf 43. 7, mon 15. 1, cneutrofilni granulociti 41. 2, hemog 10. 3, eritr 4. 31, hematokrit 36. 1, mcv 83. 8 mch 23. 9, mchc 28. 5, distr. Eritr 13. 9, tromboc 177, mpv 10. 3, crp 0. 9, urin-izgled zamucen, spec. Tezina 1015, proteini jaci trag, glukoza, keton, bilirubin, nitriti, hemoglobin-negativan, sediment urina (le) 1-2, masa soli fosfata. Uz-uter. Avf 8, 3*5, 1 d. O. 3, 2*3-mikrocistican, l. O. 3*2, 5-mikrocistican, eud. Ou. -crtast, u duglasu nema slobodne tecnosti. Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Vase laboratorijeske analize kao i ranica na grlicu materice je posledica upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti sto pre, zato vam savetujem da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com