Postovani, pre 2 dana mi je dijagnostikovana chlamydia trachomatis. Zbog redovnih pregleda i kontrola, sigurna sam da je imam manje od 6 meseci. Lekar mi je preporucio metodu koja podrazumeva unistavanje bakterije toplotom koju ona ne moze da izdrzi, a da se pri tome ne ostecuje organizam (tzv. Gynetherm) . Uz to, popila bih 3 tablete (po 500mg) sumameda. Pitanje: da li je ta metoda dobra, odnosno, da li moze ostetiti moje telo? I naravno, da li je efikasna? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 26. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse, ako imate promene na grlicu materice ili ne, u svakom slucaju treba vam antibiotska terapija po antibiogramu na manje 10-15 dana.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #118638

    • Hvala vam na brzom odgovoru! Molim vas da mi kazete da li je ova metoda opasna po organizam i sam grlic (ako za sada ne postoje promene) ? Zelela bih drugo misljenje, jer nisam sigurna da je tretman bezbedan (a doktor ce, naravno, hvaliti aparat koji poseduje) .