Poštovani doktore, u 22. Sedmici trudnoce sam. Otprilike prije mjesec dana mi se pojavilo neko zadebljanje na spolnom organu, tacnije na preponi, i na velikim stidnim usnama neka kvrzica velicine graska koja je sad poprilicno porasla. Kada se krecem osjecam bol, medjutim kad lezim nista nema. Trazila sam pomoc od ginekologa jedan rece ma upalila ti se zlijezda, proci ce, drugi rece nije ovo nista ginekoloski idi hirurgu, hirurg kaze nije nista hirurski. . . Tako da sad ne znam sta da radim, ne znam da li se radi uopste o bartholinijevoj zlijezdi. . Narucito me strah jer sam trudna, ne znam da li postiji nesto cime bi mogla tu bol ublaziti u trudnoci. . . Cula sam da neke zene to operisu, neke izljece antibioticima a nekima opet nestane samo od sebe. . . Imate li vi neki savjet za mene da li da cekam da se porodim pa da to rijesavam ili ima nesto cime bi se mogla toga rijesiti u trudnoci, unaprije hvala

    Odgovoreno: 25. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite ponovo vasm ginekolog da vam uzme bris, i da odluci da li ce vam uraditi incisio + antibiotsku terapiju, ili samo antibiotsku terapiju.