Poštovani, u brisu velikih usana i ulaza vagine pronadjena mi je bakterija enterococcus sp. Doktorka mi je dala da pijem panklav tablete međutim ja i nakon završetka terapije osjećam svrab. To je ujedno i jedini simptom. Da li imate neki savjet? Da li je ova bakterija opasna?

    Odgovoreno: 25. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , antibiotsku terapiju ne treba da bude manje od 10-15 dana, vodite racuna o higeni.