Postovani, imam 38 godina i jedno dete. Suprug i ja bismo zeleli jos jedno dete, medjutim ja imam problem sa menstrualnim ciklusima. Naime, jos od zimus ciklus je prilicno neuredan, koristila sam cyclo proginovu 3 meseca i dok sam koristila sve je bilo u redu. Po prestanku ciklus se opet poremetio, menstruacija kasni i nije nesto obilna. Hormonski status tek treba da uradim. Samo jos da naglasim da je i moja majka usla u menopauzu pre svoje 40. Godine, a moj ginekolog sumnja da je i kod mene isto to u pitanju. Radila sam folikulometriju. Jedan folikul je poceo da se razvija na desnom jajniku pa se posle izgubio, a drugi posle njega krenuo na levom jajniku pa stao. Kolike su moje sanse da i pored hormonske terapije (nakon obavljene analize bazicnog hormonskog statusa) ostanem u drugom stanju i rodim zdravo dete? Unapred hvala puno na odgovoru!

    Odgovoreno: 24. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Cycloproginova je dobar lek i ne smeta da zatrudnite, i mozete da ga koristite duze vreme, cak moze da se koristi da se ne izgube menstruacija, saveetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa, i prolactin i testosteron samo 14 dan ciklusa) da biste dobili pravu terapiju, postoji sansa da zatrudnite.