Poštovani, kolposkopski nalaz je iii/akas, a dr je sa strane napisala hpv?, interesuje me šošto mi je doktorka na odmoru šta ovaj nalaz znači. Imam jednu uspešnu trudnoću, do sada nisam imala nikakvih ginekoloških problema, a što se tiče porodične istorije bolesti, moja majka je operisala karcinom materice.

    Odgovoreno: 23. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) i sumnja da imate mozda hpv infekciju, savatujem vam da ponovite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, i eventualno bris na hpv.