Imam 31 godinu. Prije 8 godina otkrivena mi je cista na desnom jajniku, radiolog je rekao vodena i da povremeno kontrolisem sto sam i radila. U medjuvremenu su nestajale pojavljivale se itd. Prije dvije godine sam imala dvije isto na desnom jajniku jedna 4x2 i druga 2x2. Doktorica je rekla da su vodene i da ce vjerovatno puci. Prije godinu dana sam primjetila sledece tegobe: suvocu vagine, kratke menstruacije koje su oskudne, braon prije menstruacije i poslije i to skoro 8-9 dana, pojacanu maljavost, smanjenu seksualnu zelju, nevjerovatnu razdrazljivost, bubuljice nema ih puno ali ih nikad nisam imala. Odem kod doktorice uradim briseve i papa test sve u redu. Na vaginalnom ultrazvuku se vidi ogromna cista velicine 8x8, pise bez cd vaskularizacije. Odmah mi je preporucila laparoskopiju i da uradim ca 125. Nije mi rekla o kakvoj cisti se radi i nista mi nije rekla za moje navedene tegobe. Odem kod drugog ljekara koji mi predlozi da uradim hormone i da proba na taj nacin da sanira cistu pa tek poslije toga ukoliko ne uspije da radim. Laparoskopiju. Ja sam prestrasena. Zasto mi traze ca 125, je li moguce da imam rak? Na nalazu stoji cystis ovarii dex. Sta znaci ovo cista bez cd vaskularizacije? Je li moguce da vodena cista moze da bude tolika ili je rijec o nekakvoj drugoj? Svaki vas savjet mi je dobro dosao, ne znam sta da radim, ocajna sam. Poslacu vam i ultrazvuk snimak, trenutno nije kod mene. Hvala puno

    Odgovoreno: 23. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Ocigledno ste od ranije imali hormonski poremecaj koji nije adekvatno lecen i zbog toga sada imata toliku veliku cistu, pokusajte prvo da je sa hormonima smanjite, postoji sansa da uspe, mada retko moze nestati na taj nacin bez laparaskopskog ili hirurskog puta, ali kasnije ce te morati da proverite hormonski status, da biste dobili pravu terapiju i da ne bi doslo do recediva.