Postovani, imam problem sa neredovnim menstruacijama. Naime, imam 19 godina, a prvu menstruaciju sam dobila u 12. Godini i od tada do dan-danas se nisu ustalile. Isla sam u nekoliko navrata kod ginekologa, jednom mi je bio prepisan orgametril, ali iz sopstvene skepticnosti nisam se odlucila da ga pijem. Posle toga sam koristila neke kapi na biljnoj bazi, pomogle su mi, ali ni to mi nije u potpunosti regulisalo ciklus. Sada vec dva meseca nisam dobila i opet sam isla kod ginekologa gde je ustanovljeno da je sve u redu i opet mi je prepisan orgametril. Kakve su zapravo nus-pojave ovog leka i koliko ga se treba pribojavati, s obzirom da sam ja prilicno sitne gradje i nemam ni 50kg? Hvala.

    Odgovoreno: 19. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj, orgametril je dobra terapiju i nema kontraindikacija, pijete ga kako vam je pripisao vas ginekolog.