Poštovani, moje gvožđe je 2, 6 a hemoglobin 75. Pijem skoro 10 godina lekove za povišen krvni pritisak između ostalog i 1/2 presolola, tako da mi otkucaji srca u min bude 70. Zbog zamaranja sam posetila kardiologa i htela sam da radim test opterećenja međutim doktor me odbio zbog niskog hemoglobina da ne bi dobili lažne rezultate, i predložio mi da hitno posetim ginekologa. Osim zamaranja neke posebne tegobe ne osećam. Međutim, imam prilično obilne menstruacije i nekad mi traju i 2 nedelje. Nekad imam utisak da mi se otvorila neka arterija jer jednostavno iz mene izlazi svetlocrvena krv. Menstruacije dobijam negde na 3 nedelje, kako je situacija na ginekološkom odeljenju u kikindi katastrofa (mito i nemarnost) jednostavno ne znam kome da se obratim u slučaju neophodne hospitalizacije. Moje pitanje je u kom smislu mogu ovi ginekološki problemi da utiču na nivo hemoglobina i zašto organizam ne može da nadoknadi izgubljenu krv?. . . Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 19. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Normalna menstruacija je na 28 dana, ne treba da traje duze od 5-7 dana, ocigledno da imate hormonski poremecaja jer vas organizam ne moze da nadoknadi velike kolicine krvi koju gubite, zato vam savetujem za pocetak da proverite hormonski status (fsh, lh, stradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) .