U 11-oj sam nedelji trudnoce, radila sam cervikalni i vaginalni bris, zbog blago pojacanog sekreta. Bakterioloski nalaz: laktobacillus, gljivice nisu nadjene. Direktni mikroskopski preparat: gram pozitivni bacili, epitelne celije, puno leukocita. U petoj nedelji trudnoce sam radila papa tes-ii, vaginalni sekret iiic. Rezultati urinokulture, urina i ks su ok. Pre god dana sam lecila chlamidiu i 3 kontrolna brisa su bila negativna. Da li ima potrebe za nekom th? Da li povecan broj leukocita, iiic grupa sekreta mogu da ukazu na ponovnu infekciju chlamidijom? Hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 18. 07. 2013.

Komentari na pitanje: #118417

    • Koje vaginalete mi preporucujete? Fizicki nisam u mogucnosti da odem kod ginekologa. Hvala!