Postovani, izabrala sam kao oblast ginekologiju jer je primarno sve krenulo odatle. Naime prije skoro mjesec dana radila sam ginekoloske bakterioloske nalaze i ustanovljeno je da sam pozitivna na 3 bakterije i kandidu. Dobila sam terapiju sumamed, i odmah nakon nje vibramicin, za koji mi u apoteci nisu naglasili da se pije rastvoren u vodi, tako da sam 4 tablete popila onako ucijelo. Drugi dan od uzimanja terapije bila sam izložena suncu pa su mi se pojavile sitne bijele bubuljice po bradi i vratu i danima ih mazem bornim rastvorom ali nista. Do moje doktorice ne mogu doci ni u narednih 5 dana cak ni na savjet, pa vas molim da mi kazete sta bih mogla kupiti za taj osip ili da li da prekinem sa terapijom, kao i da lo su ive 4 tablete koje sam popila nerastvorene mogle da naprave neku stetu? Pored ovog imam jos jedno pitanje, moguce da sve zajedno moze da pomogne da mi date bolji odgovor, naime 4 dana trajanja ciklusa imala sam nezasticen odnos i popila sam escapele tabletu, nakon 3 dana pocela sam da krvarim onako blago, i to je trajalo dan dva. Nakon 5 dana pocelo je ponovo i traje vec 6 dana. Dakle tabletu sam popila 2 dana prije primjene antibiotske terapije. Da li je tu doslo do nekog poremećaja, obzirom da sam narednu menstr. Trebala da dobijem redovno 25 jula tek. ? Hvala puno

    Odgovoreno: 18. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Tablete koje ste popili nemaju veze sa sitnim belim bubuljicama, javite se dermatologa zbog bubuljice, normalno je da imate ne regularno krvarenje usled escapelo tablete, sto se tice menstruacije proverite vas hormonski status.