Da li mozete da mi protumacite nalaz dobijen nakon biopsije prednje i zadnje usne grlica materice a glasi ovako: makroskopski opis - vise tkivnih fragmenta ukupnog promjera 8×8×6 mm patohistoloska dijagnoza -tkivo egzocerviksa sa znacima blage pailomatoze, diskeratoze i hiperkeratoze. Hpv je uradjen samo visokorizicni, nalaz je negativan. Napominjem da mi je prije 8 god radjena konizacija, imala sam cin 1, hpv nizak i srednji rizik i leukoplakiju. Sada opet imam leukoplakiju vec 3 god. Lijecila sam se u zadnjih 20 dana od streptokoke i candide 6 stepen, sjutra idem ponovo na higijenski a kod doktora mogu tk kad dobijem nalaze brisa iz higijenskog, pa vas molim da mi kazete ako mozete sta znaci ovaj nalaz biopsije, da li je nesto opasno jer po internetu nalazim razlicita tumacenja kad citam, neizmjerno zahvalna unaprijed.

    Odgovoreno: 18. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Sve sta ste spomenuli bez obzira na tumacenje je posledica hronicne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com