U pregledanom materijalu su prisutne superficijalne i intermedijalne celije skvamoznog epitela. Postoji masovni inflamatorni infiltrat tipa granulocita, plazmocita i limfocita. Vide se plaze celija sa uvecanim normohromaticnim jedrima, binukleacije, gola jedra, sluz i celijski detritus. Endocervikalne celije u grupicama bez znakova celijske atipije. Pa 2 nilm inf. Molim vas za objasnjenje sta sve to znaci. S postovanjem. . . Hvala

    Odgovoreno: 18. 07. 2013.

Komentari na pitanje: #118380

    • Imam problema sa jakim svrabom. Jako me svrbe ruke i imam crvenilo izmedju prstiju. Takodje na rukama imam kao neke zute krastice ili sta li su vec. I kad cesem koza mi se peruta i nekad guli. Tako isto me svrbe i noge i stopala. Nekad tolko cesem da ogulim malo koze na stopalim. Pored toga imam svrab i po grudima, ispod pupka i ispod pazuha. Takodje me jako svrbe i prepone i crvene budu i kao da mi je tu koza stalno vlazna. Ne znam da li je to suga, ekcem ili nesto trece. Hvala