Postovani, radila sam papa test prosle nedelje, danas su stigli rezultati i doktor mi je rekao da sam izmedju druge i trece grupe, taj slucaj se naziva ascus, kako mi je doktor rekao. Inace, imam i malu ranicu na grlicu. Nikad nisam bolovala od neke polne infekcije, i sada mi je veoma cudno kako se to tako odjednom pojavilo. Imam takodje i temperaturu 2 dana, ne znam da li to ima veze sa ovim. Molim vas za savet sta da radim, posto je doktor rekao da dodjem tek za 6 meseci, ali me sve ovo jako brine. Da li postoji mogucnost da imam karcinom, ili da ga dobijem? Hvala.

    Odgovoreno: 17. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Vec duze vreme verovatno imate cesto pojacan sekret, inace asc-us –celije su atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja i nastaju usled upale grlica materice (cervicitis) kao i ranice, koje treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com