Postovani, pijem pilule diane 35, koristila sam vaginalete polyginax 12 veceri jer mi je vs iii grupa, a papa ii. Bila sam kod ginekologa prije mjesec dana i radila kompletan pregled, sada imam novi problem a nisam u drzavi tako da nisam u mogucnosti da odem na pregled. Naime, jos odavno sam primjetila da na ulazu u vaginu sa lijeve strane imam tri cetiri tockice koje su veoma male i nisu predstavljale problem, isla sam i kod ginekologa medjutim to joj nisam pomenula jer sam mislila da je to normalna anatomija vagine, takodjer sam mislila ukoliko je nesto lose ona ce vidjeti i reci mi, medjutim nije mi to ni pomenula. Sada me te tackice svrbe i taj dio je pocrvenio i kada se taknem malo me boli, pece ne znam ni da definisem bol. Dakle to je sa lijeve strane ulaza u vaginu i dok ne rasirim noge ne moze se vidjeti. Ima i sa desne strane ali me samo lijevi dio svrbi i pocrvenio je. Sta mi predlazete i sta mislite da je? Ja se iskreno nadam da nisu kondilomi, ne lici mi na bradavicu, ali opet ne znam, jako se plasim. Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 16. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikanim, vaginalnim i bris te tackice (srasline) , da bi se utvrdilo sta je u pitanju.