Imam 16 godini i nemam dobieno menstruacija veke edna godina. Prvapat dobiv na 14 godini i od togash ne dobivav redovno ama tolkava pauza ne sum imala. Mislam deka e od nachinot na ishrana, zatoa shto sakav da oslabam. Shto treba da napravam za povtorno da dobijam?

    Odgovoreno: 16. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj koji treba ispitati, savetujem vam da uredite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21, dan ciklusa) .