Postovani, u cilju lecenja steriliteta primala sam terapiju klomifenom od 2-6 dana ciklusa, nakon cega sam 13 dana rano ujutru primila pregnil. Receno mi je da sutradan dodjem na inseminaciju. Tokom postupka iste niko mi nije uradio ultrazvuk da proveri stanje stvari, vec su odmah pristupili postupku inseminacije, konstatujuci da je grlic materice skroz zatvoren, te su ga nasilno otvarali nekim instrumentima kako bi mi ubri zgali uzorak semene tecnosti. Moje pitanje je da li se inseminacija moz vrsiti kada je grlic zatvoren (koliko znam to ukazuje da je ovulacija prosla) i da li se sme nasilno otvarati kako bi izveli inseminaciju? Da li sada uopste moze doci do oplodnje? Unapred zahvala na brzom odgovoru, zabrinuta. . .

    Odgovoreno: 15. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Ne moze insiminacija da se vrsi kad je zatvoren grlic materice, jer onda nema ovulacije, nasilno otvaranje nece vam skoditi, moze da se desi da dodje do oplodnje ako je razlog zatvaranje grlica materice upale grlica materice
      (cervicitis) .