Postovani vec sam se javljala u vezi terapije bromokriptinom. Imam jos jedno pitanje. Drugu kutiju zavrsavam sa po pola tabletice kao sto ste mi savetovali s obzirom da se prl snizio ispod granice na 0, 59 a dozvoljeno od 3. 3 do 26. 7. Bila mi je prepisana po jedna tabletica uvece. Zanima me vase misljenje s obyirom da cim prekinem da pijem ubryo se prolaktin ponovo poveca i samim tim nemam ni menstruaciju da li bih trebala da nastavim da pijem do trudnoce-na kojoj vecneko vreme radim i koliku dozu bih trebala da uyimam da li po pola ili cetvrtinu na dalje? Poslednji rezultat prolaktina je 2gog dana ciklusa 49, 89 a 22gog dana 26. 86. Ref vrednosti sam gore navela. Hvala vam puno unapred konslulktovacu se naravno i sa doktorkom kada odem ali me zanima da cujem jos neko tj vase misljenje.

    Odgovoreno: 14. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se konsultujete sa vasim ginekologom oko doze, do tada pijete po 1/2 tablete, pa proverite nivo prolactina na 2 nedelje da bi se nasla prava doza za odrzavanje nivoa prolactina. .