Postovani, moj anlaz je papa iiia grupa asc-us. Zanima me sta uslovljava ovakav nalaz? Takodje em zanima sta se tacno moze videti na biopsiji?? Predkanceriogene /kancerogene promene ili i nesto vise (npr. Prisustvo nekog virusa) ? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 14. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Asc-us –celije su atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja, na biopsiji moze da se vidi dali imate predkanceriogene /kancerogene promene ili i nesto vise.