Postovani, opet ja, ali imam jos jedno pitanje, s obizrom da kod ginekologa imam zakazano tek za nekih desetak dana, a imam problem. Ovako, po vama sta je bolje daktanol ili canesten krem? Da li ima razilke i ako ima koja je (osim proizvodjaca i sto je jedan 2% a jedan 1% ) ? Citala sam negde na internetu da je mikonazol mnogo bolji antimikotik i da je znatno manje toksican u odnosu na klotrimazol? E sad, dok sam isla kod drzavnog ginekologa, on mi je prepisivao daktanol, mazala sam ga i nisam osetila bog zna kakvo poboljsanje ali ni porgorsanje, medjutim privatni ginekolog mi je dao canesten, koji do sada nisam koristila. Koristim ga tek drugi dan i rekla bih da je svrab jos gori nego sto je bio, imam veci nagon za cesanjem, osetim i malo kao toplinu i pecknje, ali nije strasno, medjutim ubedjena sam da je svrab samo jos gri. Da li je to mozda normalna reakcija, da li to znaci da deluje na gljivice, pa je zato tako. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 14. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Daktanol ili canesten krem su iz iste grupe, zavisi od organizma, inace vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste dobili adekvatnu terapiju.