Poštovani/a, imam pitanje u vezi sa bakterijama - streptococcus beta haemolyticus grupe b i enterococcus spp. U martu mesecu ove godine imala sam streptokoku u vaginalnom brisu. Tada sam pila ampicilin 3 h 1 (7 dana) i odmah nakon toga cefaleksin 3 h 1 (10 dana) . U aprilu sam ponovila bris i tada sam imala enterokoku. Od terapije sam uzimala ampicilin 3 h 1 (7 dana) i odmah nakon toga ciprocinal 2 h 1 (10 dana) . Zatim sam u junu ponovila bris i tada sam opet imala streptokoku. Pila sam amoksicilin 3 h 1 (10 dana) i u isto vreme stavljala vaginalete koje pravi apoteka beograd (nisam sigurna šta sadrže u sebi) . Pre nekoliko dana sam ponovila bris i ponovo imam streptokoku. Sve ove antibiotike koje sam navodila prepisivala mi je doktorka, jer su se oni nalazili na antibiogramu. Kao što vidite već nekoliko meseci "vrtim u krug" dve bakterije. Ne znam više šta da radim, muka mi je od antibiotika i još uvek nisam otišla kod doktorke zbog poslednjeg nalaza na kojem piše da imam streptokoku. Htela sam da čujem vaše mišljenje po pitanju ovih bakterija i njihove upornosti. Imate li neki savet po pitanju lečenja, neke druge metode ili slično? Unapred zahvalna na odgovoru, marija

    Odgovoreno: 14. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Kod antibiotske terapije treba da bude jaca doza jer 3x1 je mala doza, i nikad manje od 10-15 dana, verovatno imate zariste, savetujem vam da se uzmu brisevi uz kolposkopski pregled, javite se vasem lekaru, ako ne budite zadovoljni, javite se na bezplatne konsultacije.