Postovani, u poslednja 2 meseca imam uskudnije menstruacije, traju 2 dana (inace traju 4-5, normalne su i bezbolne) , pa sam se iz tog razloga javila ginekologu. Dr je posumnjala na trudnocu ali je ustanovljeno da nije, i da je sve u redu, s tim da u nalazu stoje dimenzije uterusa (45x33) , debljina endometrijuma (8mm/2) , levi jajni (30x18) , desni jajnik ispod materice 32x22. Molim vas da mi objasnite sta ovo znaci, zasto se javlja, koliko je opasno? Postoji li mogucnost da se taj desni jajnik vrati na svoje mesto? Napominjem takodje da cesto imam bolne odnose, bol u donjem stomaku na sredini. Ako je potrebno-navescu blize podatke-pre 3 meseca mi je radjena kolposkopija i papa test. Rezultat kolposkopije je pokazao ektopiu pvu, a papa test-ii grupa (pise-vidi se veliki broj celija iz sastava zapaljenskog infiltrata medju kojima dominiraju leukociti, a limfociti i plazmociti su redji. Sluz i detritus su obilni. Kao terapiju sam dobila orvagil vag; menses; macmiror, menses; hyperol. Trenutno sam zavrsila sa poslednjom vaginaletom hyperola. Kontrola sledi za 2-3 meseca. Nadam se da sam dala sve potrebne informacije, akcenat je desnom jajniku ispod materice, ukoliko mozete da mi pomognete. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 13. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Proverite hormonski status, sve simptome koji ste spomenuli su posledica upale grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com