Postovani, imam 24 godine, i pre mesec ipo dana sam imala upalu jajnika (koju je dr ustanovila samo pregledom, 24. Maja) i prepisala mi je doksiciklin da pijem, 9 dana. Posle toga stvarno nisam imala nikakve tegobe u smislu osecaj pritiska, bolova, pojacan sekret, ali nedavno sam jako pokisla na kisi i cini mi se opet se prehladila jer ponovo imam iste tegobe kao pre. S obzirom da kod ginekologa bih mogla da idem tek sredinom avgusta, jer nema slobodnog termina ranije, pitam vas za savet. Privatno da idem, ne mogu. . . Da li bih mogla ponovo da pijem doksiciklin, kao prosli put kad mi je ginekolog prepisao, ili se to ne preporucuje? I jos jedno pitanje: koliko upala jajnika utice na plodnost? Hvala unapred! Pozdrav!

    Odgovoreno: 13. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Nije preporucljivo da uzimate antibiotik bez lekarskog pregleda, upala jajnika je upala kao svaka upala koju treba sanirati sto pre da ne bi doslo do komplikacije.