Imala sam dva missed ab spontana pobacaja u roku od godinu dana. Oba puta u sedmoj nedelji. Nije bilo srcane radnje. Radila sam sve briseve, torch test, sve hormone, kariotip, trombofiliju. Sve je bilo u redu. Dr me je uplasila da cu mozda morati da radim laparoposkopiju i histeroskopiju. Malo me to plasi. Da li je to stvarno neophodno? Veliki pozdrav iva

    Odgovoreno: 09. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Nema potrebe da radite laparoposkopiju i histeroskopiju, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , uz pregled oko 21 dan ciklusa, da biste proverili da li imate cisticne jajnike, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.