Radjen mi je pap nalaz i pise lsil, zatim biopsija i hispopataloska dijagnoza je: erosio papillaris cervicis inflammata cum metaplasio squamosa, zatim doktor mi predlaze keretazu. Uplasikla sam sam se zbog keretaze? Sta je to? Da li po ovim mojim nalazima treba raditi? Da li je to nesto ozbiljno? Jel cu imati problema da kasnije ostanem u drugom stanju? Hvala na ogovoru?

    Odgovoreno: 09. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Lsil – znaci low-grade (niskog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija, to je posledica dugotrajne upale grlica materice (cervicitis) koja nije adekvatno lecena, bez panike, eksplorativna kiretaza je dijagnostickog karaktera, ne predstavlja smetnja za trudnocu.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com