Poštovani, imam sledeće pitanje za vas. Radila sam papnikolau test i vs. Na vs je određena grupa iii. Na papanikolau testu piše papa i ili v/ nilm. (nečitko napisano) . Doktorka je pogledala dok je istovremeno gledala u svoj telefon i kratko rekla u redu je. Do promene lekara, jer ću ga promeniti, treba mi vaš komentar. Koliko sam mogla da se informišem nilm znači negativno na intraepitelnu leziju i malignitet, i grupa je normalan nalaz, dok je v zabrinjavajuća. Pitanje je: da li postoji mogućnost da na nalazu piše v grupa nilm, ili je to nemoguća kombinacija? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 09. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno je ii grupa, jer nemoguca v grupa sa nilm opisom, bez panike, javte se vasem lekaru da vam prepise terapiju samo za iii grupa vaginalnog sekreta ako treba.