Postovani, imam 17 godina i receno mi je da imam policisticne jajnike. Ja nemam probleme sa maljavoscu, aknama i viskom telesne tezine. Da li se to pojavljuje kako bolest napreduje, da li se tada i ti simptomi pojavljuju i da li znaci da ako ih do sada nisam imala da ih necu ni imati? I zanima me jos ovo, da li se dobijenom terapijom sprecava nastanak ovih simptoma, tj. Maljavosti, akni, gojenje? Molim vas odgovorite. Hvala

    Odgovoreno: 06. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Ne moraju da se pojave ti simptomi, inace policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja. Da uz dobijenu terapiju sprecavaju se nastanak ovih simptoma.