Postovani, imam pitanje. Imam 17 godina, imala sam redovne menstruacije do maja kada mi je zakasnila 2 dana ali sam je dobila iako je ta 2 dana bio braonkast sekret menstruacija je posle bila normalna. Zatim u junu nisam imala, kasnila mi je 2 nedelje, ali dobila sam je danas, iako je prethodna 2 dana opet bio braon sekret, ali menstruacija je normalna i bolna kao i uvek. Ja imam hronicnu upalu stitne zlezde sa nodusima. Jutros sam otisla na ginekoloski pregled gde mi je doktoroka rekla da imam policisticne jajnike tj. Vise malih cisti i jednu veliku. Onda mi je dala da pijem orgametril 2 dana, da bi se izazvala menstruacija, iako sam je vec dobila (?!!!) . Ne znam sta da radim, da li uopste da uzmem taj orgametril. . . Radila sam krvnu sliku, sve je savrseno, hormoni-sto se tice hormona stitne zlezde, postoji ispad u njihovoj vrednosti, nije veliki, za po 1 se razlikuju od referentnih vrednosti, ali su tpo antitela povecana. Radila sam i testosteron koji je bio 0, 7 granica je 0. 9. Da li ima nekakve veze testosteron sto ne znam u kom sam ga peridou ciklusa radila, s obzirom da mi je kasnila menstruacija, i da li su ovo ok vrednosti testosterona??? Zanima me i to, kako je moguce da imam policisticne jajnike, a nijedan od simptoma policisticnih jajnika, a i testosteron mi je normalan? Molim vas odgovorite mi, hvala

    Odgovoreno: 06. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Posto ste dobili menstruaciju, ne treba da uzimate orgametril. Inace cisticni janici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) .