Molim da mi pojasnite ginekološki nalaz: pvu konicna neravne povrsine, vu ovalno, lagano zjapi. Cirkularno oko vu polje ectopie, sitnozrnaste povrsine, acidobijelog epitela, koje mjestimično diskretno kontaktno krvari i slabije prima lugol. Na prednjoj usni nepravilno polje mozaika izmedju 9h i 12h sa mnogobrojnim otvorima kanala cervikalnih zlijezda, lugol negativno. Ostali dio pvu prekrivene plocasto slojevitim epitelom koji dobro prima lugol. Uzet vce. Pregled je radjen 8. Dan ciklusa (04. 07.) (mjesecnica pocela 27. 06. I tajala je 5 dana) . Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 04. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Sve sto ste spomenuli je posledica upale grlica materice koji treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com