Postovani imam pitanje za vas. . . . Naime prosle godine mi je ginekolog preporucio da pijem yazz tablete zbog neredovnih menstruacija, mikrocisticnih jajnika i vodene ciste. . . Tablete sam bila 9 meseci ali i tokom toga menstruacija mi je dva meseca izostala i dva puta se desavalo da pocnem po malo da krvarim ranije na 5-10dana. . . Sada sam napravila pauzu sa tabletama ali na 10 dana ranije imam malu temperaturu. . . Pa me zanima smem li opet da ih pijem? Da li je stres mogao da utice na delovanje tableta jer sam bila pod stresom zbog iznenadnog gubitka oca? I da li cigarete uticu na delovanje tj da li su one mogle da poremete nesto na tablete? Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Ne redovne menstruacije su posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenje hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa, i prolactin samo 14 dan ciklusa) , inace mozete ponovo sa koristite yazz tabl. Od sledece menstruacije, pusenje nije dobra za zdravlj.