Poštovani, 19. 06. Sam bila na ginekoloskom pregledu u jednoj privatnoj klinici kod doktorke kod koje stalno idem, i na kolposkopiji mi je rečeno: srecnja porostrana etiskopija, cirkularno uže polje finog mozaika. Vulva i vagina ozražena papilomatoza. Tu ranicu, imam oduvek, tj od kad sam prvi put imala odnose i otišla na rpegled (oko 2 godine) , ali ovog mozaičnog polja nije bilo. Urađeni su mi vs i pa i vs mi je ii grupa (predhodna 2 puta je bio iii) , a pa mi je iiia: pa iii grupa-uveä†ana jedra superficijalnih i intermedijarnih ä†elija, koliocitoza/iiia/ urađeni su mi cervikalni brisevi na ct, mh, uu i bakterioloski i svi nalazi su negativni. Doktorka je rekla da nije zadovoljna, i da za 8 nedelja ponovimo papu, ako ponovo bude iii da radimo biopsiju. A da do tada posle menstruacija stavljam hypervag vaginalete 5 komada. E sad, dosta sam se zabrinula, pa mi je ona rekla da to može biti i neki hormonski poremećaj ili slično, mada se ona nadala da je infekcija. Šta vi mislite o celom ovom procesu da kažemo oboljenja? Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 29. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Sve sta ste opisali, je posledica upale grlica materice (cervicitis) koja nije adekvatno lecena od pocetka.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #117713

    • Dr Rami Aburas 01. 07. 2013.

      Postovana, razlicite su prakse o nacinu lecenja. Pozdrav.

    • Poštovani, hvala puno na brzom odgovoru. Sem tih vaginaleta, da li mislite da treba još neku terapiju da uzimam? Pozdrav, ana